SON DAKİKA

RUSYA KORONAVİRÜS İLACINI BULDU

DÜNYA, GÜNDEM, SAĞLIK

Enerjist / Bireysel Dönüşüm Uzmanı Pınar Akpınar

Pınar Akpınar  Enerjisi çok güzel, gözleriyle gülenlerden, içten, samimi hele anlattıkları verdiği ip uçları ile hayatınız kolaylaşacak, farkındalığınız artacak. İyi ki böyle güzel insanlar var yaşamımızı daha güzelleştiren anlamlı kılan. Enerjist, yaşam koçu, danışman, eğitmen, gönlü güzel insan  say say bitmez en iyisi siz buyrun röportaja şifa olsun.

Reiki Nedir?

Reiki; Japonca Evrensel Yaşam Enerjisi anlamına gelmektedir. Yaşayan her canlı yaşam enerjisini içinde barındırır ve onu yayar. Bizler Reiki ile Evrensel Yaşam Enerjisi’ne bağlanır ve bu enerjiyi kendimize veya başka her şeye iletmek için kanal haline geliriz. Reiki bu enerjiye uyumlanmış kişi tarafından ellerin bedene dokunması ile aktarılır. Elle tedavi çok eski çağlardan beri yapılmaktadır. Çin’de chi, Hindistan’da “Prana” ve Japonlar tarafından” Reiki” olarak bilinen şifa tekniği farklı kültürlerde farklı isimler ile bilinmektedir. Reiki çağdaş tıp ile beraber çalışır ve tıbbi tedaviyi asla reddetmez. Reiki şifacıdan gelmez, onun aracılığıyla evrenden gelir.  Reiki canlandıran, güçlendiren, rahatlatan ve şifa veren bir enerjidir.

Reiki nelere iyi gelir?

Reiki, enerji bedenindeki tıkanıklıkları çözer ve bedenin kendi doğal iyileşme yeteneğini canlandırarak şifa bulmasını sağlar. Fiziksel ve psikolojik sorunlarınızın çözümlemenizde yardımcı olur.

   Fiziksel Faydaları: Kronik hastalıklarınızın zaman ile iyileşmesini sağlar, ağrı ve acılarınızı azaltır veya dindirir, bağışıklık sisteminizi güçlendirerek sizi hastalıklara karşı korur, hastalıklarınızın ilerlemesini durdurur, vücudunuzu toksinlerden arındırarak, zehirli maddelerin atılmasını sağlar, vücudunuzdaki yaraların daha kolay iyileşmesini sağlar, cinsel sorunları çözmenize yardımcı olur, Tıbbi tedavileri tamamlayıcı ve çabuklaştırıcı etkisi vardır.

   Psikolojik Faydaları: Stresliyken sizi rahatlatır ve sakinleştirir, Duygusal  sorunlarınızı çözmenize yardım eder, İlişkilerinizde daha sakin ve yapıcı olmanıza yardım eder, Korku ve endişe gibi duygulardan arınmanızda yardımcı olur, Panik atak, anksiyete, depresyonun geçmesine yardımcı olur, uykusuzluk sorununu çözmenize yardımcı olur, yorgun ve bitkin hissettiğiniz zamanlarda size enerji verir, düşüncelerinizi odaklamanıza yardım eder, bilinçaltınızdaki sorunlarınızı tedavi eder, beden, ruh ve zihin olarak dengede olmanızı sağlar, geçmişte yaşanan travma ve kötü deneyimlerin iyileştirilmesine yardımcı olur, kötü alışkanlıkların bırakılmasını kolay hale getirir.

Reiki ile ilgili bilimsel çalışmalar yapılmış mıdır? Bilimle olan ilişkisi nedir?

Reiki’nin zihnimiz ve duygularımız üzerindeki etkilerini anlamaya yönelik çalışmalar her geçen gün artarak çoğalıyor. Reiki özellikle yurtdışındaki birçok hastanede tamamlayıcı tıp adı altında hem kullanılmakta hem de doktorlar tarafından hastalara tedavi süresince önerilmektedir. Bunun yanı sıra Yale Üniversitesi gibi bir çok önde gelen eğitim merkezi de Reiki alanında eğitimler veriyor. Türkiye’de de Reiki’yi hastalarına öneren doktorların sayısı her geçen gün artmakta.  Türkiye’de kanser alanında akla gelen ilk isimlerden Şişli Kolan Hastanesi Onkoloji Direktörü Profesör Dr. Erkan Topuz, Reiki ve benzeri uygulamaların hastalığın iyileşme sürecini olumlu şekilde etkilediğini ve hastanın hastanede kalış süresini kısalttığını belirtmiştir. Türkiye ve Amerika’da sağlık alanında başarılı işlere imza atan ve her gün yaklaşık 4 milyon kişi tarafından izlenen The Dr. Oz Show’un sunucusu Dr. Mehmet Öz de Reiki uygulamalarını desteklemektedir. Öyle ki programına Reiki Master’ı Pamela Miles’ı konuk etmiş ve programda Reiki uygulaması yaptırarak Reiki’yi önermiş ve bu şifa yönteminin yararlı sonuçlarını anlatmıştır.

Nedir bu bioenerji?

Bioenerji pozitif yönde bir şifa enerjisidir, mana olarak da evrensel yaşam enerjisini içinde barındırmaktadır. İnsanlarda, hayvanlarda ve canlı cansız tüm her şeyde mevcuttur. Evrenden aldığımız ve içselleştirdiğimiz bu pozitif enerjiye bizler bioenerji diyoruz. Bu enerji ile şifa konusu ise avuç içi-parmaklarda bulunan enerji çakralarının doğru kullanılması metodu ile şifa verilecek kişinin enerji merkezlerine (çakralarına) ve titreşimsel bozukluğu olan enerji bedenine aktarımı sağlanarak uygulanan bir tekniğe verilen isimdir aslında.

Reiki ile bağlantısı var mı?

Elbete var fakat bioenerji ile reiki tamamıyle farklı iki kavram. Reiki evrendeki sayısız kanallardan biri olan saf, süptil arındırıcı enerji kanallarından biridir. Tarihin ilk çağlarından beri kadim uygarlıklarca değişik isimlerle kullanılıyor olması eski bir yöntem olduğunu gösteriyor.Mikao Usui son çağda bunu herkesin kullanabileceği bir metod ile geliştirerek Japonya’da uygulamaya sokmuştur. Reiki, herkesin doğru bir eğitimle öğrenebileceği, uygulayabileceği bir enerji çalışmasıdır.

Bioenerji ile uygulama şekilleri aynı görünse de, özünde çok farklıdır. Bioenerji terapistinin enerji düzeyi çok yüksek ve kaliteli olmalıdır. Sorunu tespit edecek algılamaya “titreşim kalitesine” vakıf olmalıdır. O titreşimi düzeltecek kanala bağlanabilmeli, aktarabilmelidir. Bir terapi esnasında, besleyici, koruyucu, açıcı, güçlendirici hatta kesici enerjiye bile kanal olabilir. Reiki gibi tek kanalla çalışmaz. Kist gördüğü bir bölgeye besleyici, güçlendirici enerjiyi kullanmaz, kesici enerjiyi kullanır, enerji kanalını kapar. Beslenmeyen bölümdeki kist zamanla kendini yok eder. Tembel bir bölgeye farklı enerji yükler.

Bioenerji uzmanı bir orkestra şefi gibi her bölgeyi ayrı ama bütünde ortak tına getirir. Her birinin komutu ayrıdır. Bioenerji uzmanı hasta ile evrensel enerji arasında hassas bir antendir. Algıladığı titreşime uygun olan kanala kanal olur. Bunu da kendi titreşimlerini ayarlayarak yapar. Rastgele bir sağaltma, arınma değildir.

Firma Yetkilisi
Yetkili Telefon 0538 322 48 79
Telefon
Faks
Web Sitesi
E-Posta pakpinar55@hotmail.com
Firma Adresi
İl / İlçe İl ve İlçe Belirtilmemiş.
Sektörler Sektör Belirtilmemiş.
Bu firma 31 Ağustos 2019 - 11:53 'de eklendi ve 194 kez görüntülendi.

SON EKLENEN FİRMALAR

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com